Een kerk is meer dan een gebouw

Vorig jaar werden wij geconfronteerd met kerkgebouwen die geheel of gedeeltelijk afbrandden.
Bij het zien van de uitslaande vlammen bij de Notre Dame in Parijs, de Moeder Teresakerk in Hengelo en de Mariakerk in Hoogmade stonden velen te huilen op straat. Opmerkelijk, want sommigen gaven aan zelf niet of nauwelijks betrokken te zijn bij de kerk.
De kerk moet (toch) blijven?!

Zo’n verdrietige situatie laat zien hoe belangrijk kerken nog steeds zijn. Het zijn gebouwen die we niet kwijt willen. Een kerkgebouw vormt vaak een middelpunt en zorgt voor een gevoel van thuiskomen. Maar een kerk is méér dan een gebouw. Zij staat ergens voor. Een kerk zorgt voor verbinding. Het imposante gebouw wijst op de verbinding ‘naar boven’ en verbindt mensen onderling. Dat er méér is. Dat de Heer midden onder ons aanwezig is.
Ondanks afnemende betrokkenheid, die leidt tot het herbestemmen van kerkgebouwen die op termijn aan de eredienst worden onttrokken, gebeurt er veel in en rond die gebouwen. En ook op andere plekken in de geloofsgemeenschap. Door het pastoraal team, vrijwilligers, het parochiebestuur en uw locatieraad wordt veel werk verzet en aangestuurd en proberen we plaatselijk een vitale geloofsgemeenschap te zijn. Dit alles is niet zonder effect.
We zien toenemende belangstelling voor geloofsverdieping van volwassenen. Projecten rond voorbereiding op de doop, eerste communie en het vormsel zijn vernieuwd. Een plan voor nieuwe invulling van bezoekwerk is in de maak. Koren werken samen, vrijwilligers worden toegerust. Het “Jaar van de Eucharistie” zorgt voor nieuwe pastorale activiteiten. Het parochiebestuur werkt intensief samen met het bestuur van de St. Ludgerparochie en het pastoraal team om één parochie te gaan vormen. Zo hopen we de presentie van de rooms-katholieke Kerk in dit gedeelte van de Achterhoek te garanderen en ons allen voor te bereiden op een toekomst waarin de kerk kleiner maar niet minder sterk zal zijn.
Onze parochie is financieel zelfstandig.
Alle uitgaven moeten uit eigen middelen betaald worden.
Voor het goed functioneren van onze parochie is niet alleen de inzet van vrijwilligers maar ook uw financiële ondersteuning via de Actie Kerkbalans noodzakelijk.
Ik nodig u van harte uit om te geven voor uw kerk, ook als u wat op afstand van haar staat.

Zo geeft u het signaal af dat de kerk moet blijven!

Pastoor H.A.M. de Jong

Pastorale noodwacht
Parochie Sint Ludger en
Parochie Sint Paulus
06-190 17 292

Vieringen

Februari 2020
M D W D V Z Z
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Agenda

22 feb 2020
06:42
Lievelde, Koptisch Orthodoxe klooster, Kloosterstraat 5
Van nacht naar dag
 
01 mrt 2020
19:00
Rietmolen, H. Caeciliakerk
Bløf rockdienst
 
18 mrt 2020
19:30
Neede, Achterhuis, Borculoseweg 43
Verhef je hart, niet je telefoon!
 
21 apr 2020
19:30
Rekken, Los Hoes, Rekkenseweg 40
Dietrich Bonhoeffer: een mens uit één stuk, leven in verantwoordelijkheid
 
12 mei 2020
19:30
Beltrum, Onze-Lieve-Vrouw-Tenhemelopnemingkerk
Omarm jezelf!
 
29 juni 2020
19:00

Werkgroep pelgrimage: wandeling